Tyson Fury: Wilder dhe Joshua mendojnë se tash e kanë shansin e vetëm për të më mposhtur

Tyson Fury beson se e di arsyen pse Deontay Wilder deshi të përballej me të dhe jo me Anthony Joshuan. Më 1 dhjetor në Los Angeles do të zhvillohet meçi ndërmjet boksierit britanik dhe atij amerikan, i vlefshëm për titullin WBC. Ky do të jetë dueli i tretë i Furyt (pas Sefer Seferit dhe Francesco Pianetas) që nga […]

Neymar përgatit largimin nga PSG dhe rikthimin te Barcelona

Sulmuesi brazilian i Paris Saint-Germain, Neymar ëshë gati për tu larguar nga klubi francez në favor të një rikthimi te ish-skuadra e tij, Barcelona. Ylli brazilian u largua nga Camp Nou në verën e vitit 2017 për një shifër transferimi rekord botëror prej 222 milionë eurosh. Megjithatë, që nga largimi i tij nuk janë ndalur […]

Guardiola: Klubi i Barcelonës duhet të luajë një rol të rëndësishëm në procesin katalanas

Situata politike në Katalonjë është delikate, ndërsa Pep Guardiola i ka bërë thirrje ish-klubin të tij, Barcelonës që të luajtur një rol udhëheqës në këtë proces. Vitin e kaluar, rajoni u përpoq të shpallte një status të pavarur. Trajneri ishte për një ligjëratë në  Universitetin e Liverpoolit, ku foli për këtë çështje. “Natyrisht, Barcelona duhet […]

Milani synon transferimin e Godinit si lojtar i lirë

Milani është rreshtuar pas qendërmbrojtësit të Atletico Madridit, Diego Godin, të cilin e do për sezonin e ardhshëm. Mbrojtësi uruguaian është jashtë kontratës në fund të sezonit, dhe deri më tani nuk ende ka asnjë marrëveshje për një zgjatje. Situata e tij te klubi spanjoll ka bërë që shumë skuadra të mëdha evropiane të vihen […]

Alarmohen skuadrat e mëdha, Eriksen nuk vazhdon kontratën me Tottenhamin

Tottenham Hotspur nuk po arrin ta bind yllin e tyre Christian Eriksen për të vazhduar kontratën. Mesfushori 26-vjeçar është duke kaluar stinorin e tij të gjashtë në Londër me fanellën e Spurs që nga transferimi në vitin 2013 nga Ajax. Kontrata aktuale e Eriksenit me Tottenham skadon në verën e vitit 2020 dhe klubi anglez […]

UEFA ngrit në qiell Xherdan Shaqirin: Lojtari më i shkathët në Ligën e Kombeve?

Xherdan Shaqiri ka zhvilluar një ndeshje perfekte për Përfaqësuesen e Zvicrës. ‘Helvetikët’ ishin duke pësuar 0-2 humbje nga Belgjika në shtëpi, ndërsa arritën një rikthim sensacional duke triumfuar në fund 5-2. Ndër lojtarët më meritor për këtë sukses të Zvicrës të cilët kaluan në gjysmëfinalen e Ligës së Kombeve në Grupin A, ishte Xherdan Shaqiri […]

Aguirre: Salah të largohet nga Liverpooli nëse nuk fiton trofe

Përzgjedhësi i Egjiptit, Javier Aguirre, beson se ylli i tij mund të largohet nga Liverpool. Salah ka pasur sukses personal te Liverpooli duke shkëlqyer me performancat e tij. Aguirre beson se ai duhet ndoshta të kalojë në një ekip edhe më të mirë që të fitoj trofe. “Mund të jetë më mirë për të që […]