Do të befasoheni se sa e Bukur është nëna e vërtetë e “Hazallit”

Alina Boz është aktorja ruso-turko që për shkak të pamjes së saj në një moshë shumë të re depërtoi shpejt në ekranin turk. Jeta private e saj komentohet mjaft shumë në media. Në këtë aspekt nuk mund të mos komentohet nëna e Alinës, e cila iu befason me pamjen. E re aq sa vajza e…

Ja si u prezantua «Dashuri e pafund» në Çmimet Emmy

Seriali i mirënjohur tashmë në të gjithë botën «Dashuri e pafund» është vlerësuar si «Seriali më i mirë» në ndarjen e çmimeve Emmy. Seriali i prodhuar nga Ay Yapim është i pari serial turk i cili vlerësohet me këtë çmim prestigjioz. Burak Özçivit (Kemal), Neslihan Atagül (Nihan) and Kaan Urgancıoğlu (Emir) janë protagonistët që i…

Çfarë ka ndodhur me Bihterin? Shikoni me vëmendje fotot e saj..

Aktorja Beren Saat është vënë në qendër të vëmendjes së kronikave rozë në Turqi, si pasojë e një dobësimit që bie lehtë në sy. Aktroja e njohur në Shqipëri për rolin e Bihterit në serialin “Dashuri e Ndaluar” dhe për rolin e Jamurit në serialin “Hakmarrja” ishte përfolur shumë për dobësimin e saj edhe gjatë…

Almeda e dashuruar ”kokë e këmbë”

Almeda mjaft aktive Modelja e njohur shqiptare, e cila është e martuar me aktorin e njohur turk, Toglahan Sayisman, Almeda Abazi është ndër femrat më të bukura shqiptare në vend dhe më gjerë, për faktin edhe që është personi i zemrës i ”Çënarit”. Bukuroshja shqiptare me ndjekësit e saj shumë shpesh ndanë momente nga jeta…

Nuk keni për ta besuar, po ja sa vjeçare është Xhansu

Është e rrallë që në një moshë të re të kesh karrierën e siguruar. Një ndër të rrallat raste është ai aktorës turke Leyla Tanlar që në publikun shqiptar njihet me emrin Xhansu. Ka vetëm 19 vjet dhe ka arritur që ta njohin miliona njerëz, e kjo falë talentit për aktrim. Fama e saj kaloi…